ΕΚΔΟΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ

«Ο ΨΥΛΛΟΣ»

ΤΟΥ ΕΕΕΕΚ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Με χαρά και υπερηφάνεια σας ανακοινώνουμε την έκδοση του πρώτου φύλλου της σχολικής εφημερίδας του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Φθιώτιδας με τίτλο « Ο Ψύλλος».

Η εφημερίδα συντάσσεται από μαθήτριες, μαθητές και μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων/Προσωπικού του σχολείου μας και έχει ενταχθεί σε πρόγραμμα σχολικών δραστηριοτήτων με πολιτιστικό περιεχόμενο. Εκδόθηκε με την ευγενική υποστήριξη της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και την αρωγή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Περιέχει άρθρα που αφορούν την σχολική ζωή, την λειτουργία των εργαστηρίων, την συνεργασία του σχολείου με τους γονείς, συνεντεύξεις και παρουσιάζει τις δράσεις και τα προγράμματα του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Φθιώτιδας της προηγούμενης και της τρέχουσας σχολικής χρονιάς.

Τεύχη της εφημερίδας μας θα αποσταλούν σε όλες τις σχολικές μονάδες Ειδικής και Γενικής Αγωγής Δήμου Λαμιέων και θα διατίθενται και σε βιβλιοπωλεία της πόλης.